• DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

• 8 listopada przypada Dzień Zdrowego Śniadania i tak jak co roku, również teraz przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji. Przynieśliśmy do szkoły różne produkty: pieczywo, masło, wędliny, jajka, sery, warzywa. Tego dnia dzieci z klasy 1 oraz 3 samodzielnie przygotowały zdrowy posiłek – były to kolorowe, bogate w warzywa kanapki oraz jajko przedstawione w zabawny sposób- myszki lub łódki, oczywiście z użyciem zdrowych produktów. Niektórzy wybrali również pyszne płatki z mlekiem. Dzień Zdrowego Śniadania był świetną okazją do rozmowy o zdrowym odżywianiu i podejmowaniu dobrych dla zdrowia wyborów. Przy okazji dzieci uczyły się nakrywac do stołu i przypomniały sobie zasady dobrego zachowania się podczas wspólnego spożywania posiłków.

• ŚCIEŻKA EDUKACYJNA

• Dzięki uprzejmości pani Elżbiety Wawrzyk, która uczy w naszej szkole m.in. przyrody, uczniowie klasy IV i VI mogli zwiedzić przyrodniczą ścieżkę edukacyjną, która znajduje się przy Szkole Podstawowej im. Stulecia Odzyskania Niepodległości w Łopiennie.

Uczniowie zapoznali się z zasadami korzystania z obiektu, obowiązkowo wpisali się do Księgi Gości a następnie wysłuchali bardzo ciekawych informacji o urządzeniach, które się tam znajdują np. higrometr (do pomiaru wilgotności w powietrzu), termometry sprawdzające temperaturę gleby, psychrometr Augusta, mini elektrownię wiatrowo-słoneczną, urządzenia do pomiaru kierunku i siły wiatru oraz wiele innych.

Oprócz ciekawostek pogodowych uczestnicy wycieczki mogli dowiedzieć się wiele o świecie przyrody, który nas otacza, o znaczeniu lasu i jego budowie a nawet o korzyściach, które możemy czerpać z drzew.

Na koniec każdy chętny mógł zrobić sobie zabawne zdjęcie w leśnym klimacie.

• #SzkołaPamięta

• Nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki - „Szkoła pamięta”.

W ramach akcji uczniowie klasy IV i VI zapalili znicz w Łopiennie, aby uczcić pamięć Powstańców Wielkopolskich.

• JOGA

Wczoraj nasze przedszkole odwiedziła Pani Monika Mróz-Grzybowska z Poradni Psychologiczo-Pedagogicznej w Żninie, która przeprowadziła z dziećmi zajęcia z jogi.

Dzieci poprzez zabawę miały możliwość poznać sposoby na relaks.

• DYKTANDO INNE NIŻ WSZYSTKIE

• Dzisiaj w klasie trzeciej DYKTANDO biegane. Uczniowie ćwiczyli uwagę, spostrzegawczość, pamięć i sprawność fizyczną.

Wszyscy bardzo się starali. Brawo

• PASOWANIE KLASY 1

26 października – to dzień wyjątkowy,

Pierwszaki rozpoczęły etap nowy.

Wspólne tańce, śpiewy, wiersze…

Grzeczność przyrzekały klasy pierwsze.

Za włożony w występ wysiłek,

Zasłużyły na słodki posiłek.

Rozmawiały, zajadały i

prezenty oglądały.

Gościom, rodzicom, nauczycielom,

Starszym kolegom za pomoc serdecznie dziękujemy,

Z pewnością nieraz się do nich ładnie uśmiechniemy

I miło wspominać ten dzień będziemy!

Serdecznie dziękujemy też klasie trzeciej za piękny występ.

• "MISTRZ DREWNIANEJ KOPYSTKI"

• Dziś uczennice klasy 7 udały się do Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Janowcu Wielkopolskim na konkurs kulinarny 'Mistrz drewnianej kopystki'.

Dziewczyny przygotowały kompletny posiłek: zupę krem z pomidorów, danie główne, czyli pierś z kurczaka w domowej panierce z surówką oraz deser w postaci wariacji naleśnikowych.

Przed państwem zdobywczynie III miejsca w gminie, kucharki światowej klasy: Amelia Konowalska i Wiktoria Owecka.

Dziękujemy pani Annie Nowak za wspaniałą organizację konkursu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne

• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ TORNISTRA

• Klasa 3 wzięła udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Tornistra.

Uczniowie rozwiązali krzyżówkę tematyczną, zaprojektowali tornistry i określili co powinno się w nich znaleźć.

Na koniec "odchudzili" własne plecaki, aby zadbać o kręgosłup i prawidłową postawę ciała.

• DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ

• 18 października obchodzimy Dzień Poczty Polskiej.

Z tej okazji odwiedziła nas Pani Lilla Dobrzykowska z Urzędu Pocztowego w Janowcu Wielkopolskim, która opowiedziała nam jak wygląda dzień pracy listonosza. Dowiedzieliśmy się m.in. dlaczego jedna skrzynka jest czerwona oraz jaką drogę musi pokonać zamwiona przez dzieci paczka z ulubionymi zabawkami. Dziękujemy za miłą wizytę