• WAŻNY KOMUNIKAT

• KOMUNIKAT

Informuję Państwa, że w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniemi zwalczaniem COVID-19 nasza placówka nadal będzie realizowała zadania związane z nauczaniem poprzez prowadzenie zajęć w formie zdalnej.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom i możliwościom  technicznym, dostosowując do zaleceń medycznych związanych z przebywaniem dzieci przed monitorem komputera, uwzględniając dostępność urządzeń w domu, sytuację rodzinną, etapy rozwoju uczniów postanawia się:

1. Prowadzić zajęcia zdalne za pomocą platformy Librus poprzez konta uczniów.

2. Dopuszcza się możliwość wysyłania materiałów edukacyjnych również poprzez klasowe adresy mailowe oraz inne, ustalone z nauczycielem przedmiotu formy kontaktu on-line

3. Uczniowie mają obowiązek codziennego (w dni robocze) logowania się na konta uczniowskie.

4. Uczniowie odsyłają wskazane materiały i zadania poprzez platformę Librus.

5. Dopuszcza się z przyczyn technicznych na odsyłanie materiałów i zadań za pomocą maila na przedmiotowe adresy e-maile nauczycieli. (wykaz e-maili nauczycieli w e-dzienniku ) lub inne, ustalone z nauczycielem przedmiotu formy kontaktu.

6. Nauczyciele mają możliwość monitorować postępy ucznia, weryfikować jego wiedzę i umiejętności, jednocześnie mając obowiązek informowania ucznia i rodzica o uzyskanych przez niego ocenach. Informacja ta jest udzielana za pomocą platformy Librus.

7. Danego dnia są przeprowadzane zajęcia ujęte w dotychczasowym planie lekcji.

8. Nauczanie zdalne będzie przebiegało uwzględniając łączenie przemiennego kształcenia z użyciem monitorów ekranowych i bez ich użycia.

9. Formą kontaktu i konsultacji nauczycieli, rodziców i uczniów są wiadomości na platformie Librus. Dopuszcza się  także kontakt drogą telefoniczną lub za pomocą innych komunikatorów, za wspólną zgodą nauczyciela i rodziców.

10. Cały czas do dyspozycji uczniów i rodziców jest pedagog szkolny. Możliwy jest kontakt poprzez platformę Librus, połączenia telefoniczne i adres e-mail.

11. Zasady wchodzą w życie z dniem 25.03.2020 i obowiązują do odwołania.

Anna Jedlińska

• Dzieci uczą rodziców

• Szanowni Państwo,przez wzgląd na zaistniałą sytuację postanowiliśmy w ramach, objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolskiej akcji akcji "Dzieci uczą rodziców" przygotować dodatkowe lekcje do domowej nauki dla dzieci i rodziców. Dlatego też zwracam się z olbrzymią prośbą o zapoznanie się z załącznikami oraz o zamieszczenie załączonej grafiki i tekstu na stronach internetowych i na profilach na Facebooku. Naszym wspólnym obowiązkiem jest dołożenie wszelkich starań by dzieci ten czas spędziły w domu i wykorzystały go na naukę. Liczba wszystkich lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji. Ale będzie ich minimum 5.

Pierwsze materiały można pobrać pod adresem:https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/Kolejne będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek.

• DO RODZICÓW!

• Drodzy Rodzice!

Zgodnie z decyzją Premiera, od poniedziałku, tj. 16.03. wszystkie szkoły i przedszkola będą zamknięte na dwa tygodnie, tj. do dnia 25.03.W dniach 12 i 13.03 (czwartek i piątek) zaleca się aby dzieci pozostały w domach. W tych dniach nie będą odbywały się zajęcia lekcyjne. Jeśli jednak nie mają państwo możliwości zapewnienia dzieciom w tych dniach opieki w szkole odbywać się będą zajęcia opiekuńcze.Nauczyciele poprzez edziennik udostępnią dzieciom materiały do samodzielnej pracy. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl udostępnia również szereg materiałów edukacyjnych.Dowozy uczniów do szkoły będą odbywać się w ciągu najbliższych dwóch dni wyłącznie autobusem szkolnym. Przejazd busa zostaje wstrzymany.

Rodzicom pracującym, mającym dziecko do lat 8 przysługuje czternastodniowy zasiłek opiekuńczy.

Należy podkreślić, że zawieszenie zajęć wynika z zagrożenia epidemiologicznego i w związku z powyższym wskazane jest by dzieci przebywały w domach i nie wychodziły bez potrzeby.

Pozdrawiam i życzę zdrowia!

Anna Jedlińska

• KONKURS ORTOGRAFICZNY

• 21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.Z tej okazji odbył się konkurs ortograficzny, który w klasach V-VIII zorganizowała Pani Aneta Dawidowicz ,natomiast w klasach I-III wychowawcy klas-Pani Olga Tondel, Pani Olga Bolewska i Pani Ewa Strauchmann.

WYNIKI:W kategorii wiekowej I-III

I miejsce-Julia Szymańska-klasa III

II miejsce-Wiktoria Pałecka- klasa II

III miejsce-Paula Tarczyńska- klasa I