• WIZYTA W BIBLIOTECE

• Uczniowie klasy trzeciej wybrali się na zajęcia do Filii Bibliotecznej w Sarbinowie Drugim.

Pan Szymon zabrał ich w podróż do Grenlandii - świata Anaruka, bohatera szkolnej lektury. Było miło, ciekawie, a przede wszystkim inaczej niż w klasie.

Bardzo dziękujemy

• Spotkanie z policjantami

W miniony czwartek panowie policjanci przeprowadzili w naszej szkole zajęcia profilaktyczne i edukacyjne na temat odpowiedzialności karnej dzieci i młodzieży oraz zasad bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii.

Dziękujemy.

• Dzień babci i dziadka

Styczeń jest miesiącem, w którym doceniamy szczególnie Babcie i Dziadków.

Z okazji Ich święta uczniowie przedszkola oraz klas I-III stanęli na wysokości zadania przygotowując laurki, upominki oraz cudowny występ artystyczny. Śpiewom, tańcom i recytacjom wierszy nie było końca. Wzruszeni i oczarowani dziadkowie nagrodzili wnuczęta gromkimi oklaskami.

Szczególne podziękowania dla Pani Karoliny (mamy Józka i Klemensa), Pani Magdy (wychowawczyni z Domu Dziecka), Pani Mariczki (mamy Tadzika), Pani Moniki (mamy Kornelii) i mam, które upiekły ciasta.

• JASEŁKA W KOŚCIELE

• Kilka ujęz występu naszych uczniów w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Kołdrąbiu podczas Mszy Świętej w Święto Objawienia Pańskiego.
          • JESEŁKA DLA SENIORÓW

• Dziś odbył się występ naszych uczniów w Dom Seniora "Dworek Pod Kasztanami"  w Reczu. Dziękujemy za zaproszenie, mamy nadzieję, że wnieśliśmy powiew świeżości do codzienności mieszkańców  ośrodka.Jutro będzie można zobaczyć nas w kościele pw. Jana Chrzciciela w Kołdrąbiu. Serdecznie zapraszamy. 🎄

• WIGILIA SZKOLNA

• Ostatni szkolny dzień w tym roku spędziliśmy przy wspólnym stole.

Szkolną wigilię rozpoczął ks. Jan składając wszystkim serdeczne życzenia, następnie odczytane zostało pismo święte, podzieliliśmy się opłatkiem.

Dzieci chętnie skorzystały z przygotowanego poczęstunku.

Po chwili rozmów i odpoczynku uczniowie wzięli udział w kolędowaniu.

• JASEŁKA

21 grudnia Samorząd Uczniowski przedstawił spektakl "Narodziny Jezusa" w nowej, współczesnej odsłonie.

Piękny wystrój, kolędy i świąteczne piosenki wprowadziły publiczność w świąteczny klimat a zaangażowanie uczniów przyniosło wiele wzruszeń.

Na koniec Pani Dyrektor podziękowała wszystkim, którzy przyłożyli się do efektu końcowego oraz publiczności za to, czego nie można kupić - obecność.

Wszystkich, którzy nie mogli być z nami, w tym magicznym czasie, informujemy, że niebawem pojawimy się w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Kołdrąbiu.

Dzisiaj przedszkolacy wprowadzili wszystkich w prawdziwy świąteczny klimat.

• WYJAZD DO FABRYKI BOMBEK

• W piątek 15 grudnia młodsi uczniowie naszej szkoły udali się do fabryki bombek. Zwiedzanie obejmowało wizytę w czterech działach fabryki. Dzieci zapoznały się z procesem powstawania ozdób choinkowych - od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać w sklepach. Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych, dzięki którym mogły własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdobić bombki.

• KOLĘDOWANIE

• Kontynuując przedświąteczną tradycję,

15 grudnia odbyło się kolędowanie.

Kolędnicy odwiedzili mieszkańców Sarbinowa przebrani za anioła, diabła, króla i pasterza, śpiewając tradycyjne polskie kolędy: 'Wśród nocnej ciszy' lub 'Przybieżeli do Betlejem'. Dziękujemy za wszelkie ofiarowane dary, życzymy zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

• WARSZTATY ŚWIĄTECZNE W LOKALU "PASJA" w OŚNIE

Kolejnym zadaniem było wykonanie polecenia z kalendarza adwentowego, czyli przygotowanie świątecznej kartki, którą należało wrzucić do skrzynki na listy.

Odwiedził nas niespodziewany gość! Każdy otrzymał drobny podarunek od świętego Mikołaja

Następnie dzieci zjadły posiłek podczas którego królowały wigilijne potrawy takie jak: krokiety z kapustą i grzybami, pierogi z kapustą i grzybami, ryba, barszcz, chleb oraz owoce.

• MATEMATYCZNIE W SZKOLE

W listopadzie w naszej szkole królowała MATEMATYKA

Z tej okazji uczniowie wzięli udział w konkursach z różnych dziedzin matematyki.

Na dzisiejszym apelu pani od matematyki ogłosiła wyniki konkursów i pogratulowała zwycięzcom.

W kategorii klas I-III wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami. Poziom był bardzo wyrównany a panie wychowawczynie są bardzo dumne z pracy swoich wychowanków.

W konkursie MATEMATYKA NA WYPASIE dla klasy IV najlepsza okazała się Anna Rezulak.

Dla miłośników magicznych kwadratów został zorganizowany konkurs SUDOKU, który wygrała Amelia Konowalska. Wyróżniona została także Wanessa Plewacka, która otrzymała zaledwie 1 punkt mniej od Amelki.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie matematyki