• Oferta szkoły

Szkoła Podstawowa w Sarbinowie Drugim jest jedna z czterech niewielkich szkół wiejskich znajdujących się na terenie gminy Janowiec Wielkopolski.  Doświadczyła przez ten czas wiele przebudowań, zmian ustroju i  pokoleń. Jednak wiek wcale nie oznacza, że stoimy w miejscu.

W naszej szkole pracują wykwalifikowani nauczyciele: nauczyciele dyplomowani, mianowani, pedagodzy z długim stażem. Klasy są nieliczne co sprzyja indywidualnemu podejściu do każdego ucznia. Każda klasa ma swoją przestronną, czystą i estetycznie urządzona klasę.

Szkoła posiada dwa odrębne budynki. W budynku głównym szkoły znajduje się sześć klas lekcyjnych, oddział "0", sprzęt audiowizualny, biblioteka szkolna, która oferuje szeroki księgozbiór, oraz pracownia komputerowa. Pracownia ta wyposażona jest w komputery najnowszej generacji, gdzie każde dziecko może pracować indywidualnie.

W budynku drugim znajduje się zastępcza sala gimnastyczna.

Posiadamy również salę rehabilitacyjno - terapeutyczną, która jest dobrze wyposażona w sprzęt rehabilitacyjny.

Często bierzemy udział w konkursach szkolnych, międzyszkolnych, gminnych i powiatowych. W naszej szkole dzieci od wielu lat iczą się języka angielskiego i informatyki, od pierwszej klasy.

Jesteśmy szkołą bezpieczną, życzliwą, otwartą na współpracę ze środowiskiem. Corocznym zwyczajem są uroczystości szkolne: Spotkania Opłatkowe, Dzień Babci i Dziadka, na które zapraszamy całe społeczeństwo Sarbinowa Drugiego i okolic. Włączamy ich w aktywne życie szkoły.